top of page

ПОЛТАВЩИНА РОБИТЬ ПРОРИВ У КАРДІОХІРУРГІЇ: ПЕРШЕ ЕНДОВАСКУЛЯРНЕ ПРОТЕЗУВАННЯ АОРТАЛЬНОГО КЛАПАНА

  • cgzpoltava
  • 28 лют.
  • Читати 2 хв



Уперше на Полтавщині в КП «Полтавський обласний клінічний кардіоваскулярний центр ПОР» було успішно проведено унікальне оперативне втручання – ендоваскулярне протезування аортального клапана 82-річному Станіславу Грінченку.


А на п’ятий день після операції герой цієї історичної події вийшов поспілкуватися з місцевими журналістами, розповів їм про себе та своє самопочуття:


«Дуже вдячний персоналу кардіоваскулярного центру  – керівнику, хірургам та іншим лікарям, які мене врятували! Я народився на Полтавщині, сам медик, колишній оперуючий стоматолог. Був одним з перших випускників Полтавського стоматологічного інституту в 1969 році. Багато років турбували проблеми з серцем, мав діагноз миготлива аритмія. Приймав ліки. Три роки тому в Харкові, де я й жив, мені встановили кардіостимулятор. У перші дні повномасштабного вторгнення, коли почали гатити, виїхав у Лубни до двоюрідної сестри. Згодом став себе гірше почувати, відчував сильну слабкість, задуху. Звернувся до місцевого кардіолога, сказали, що у мене почався мітральний стеноз, треба було встановлювати аортальний клапан. Направили до Полтави в цей дуже гарний центр, тут мене повернули до життя. Операція пройшла добре, в мене нічого не боліло. Тепер поступово  відновлююся».




Високовартісні розхідні матеріали та сам протез аортального клапана було забезпечено завдяки централізованим закупівлям МОЗ України, пояснив директор обласного кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко. Він акцентував увагу на тому, що таке оперативне втручання, яке не потребує  розрізу грудної клітини, стало важливою подією для кардіохірургії області. Раніше вони проводилися лише у великих центрах, у Києві.


Для Полтави це суттєвий крок до покращення доступності сучасних методів лікування серцево-судинних захворювань.


Операцію виконала бригада медиків центру на чолі з серцево-судинним хірургом відділення інтервенційної кардіології з блоком реанімації та інтенсивної терапії і рентгено-хірургічним блоком Євгеном Люлькою у співпраці з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.





Євген Люлька розповів про особливості цієї інноваційної методики. Він разом з іншими лікарями обласного кардіоваскулярного центру пройшли перед цим необхідне навчання, щоб робити транскатетерну імплантацію аортального клапану. Таке мінімально інвазивне втручання – оптимальний варіант лікування таких вікових пацієнтів, як Станіслав Андрійович, хто має досить високі ризики ускладнень при традиційних «відкритих» операціях. Ця процедура виконується через невеликий прокол у стегновій артерії під рентген-контролем, без необхідності розрізу грудини, штучного кровообігу та загального наркозу. Такий підхід значно скорочує післяопераційний період, зменшує ризики ускладнень та неабияк полегшує реабілітацію пацієнта.


Впровадження передових методик лікування серцево-судинних захворювань у Полтаві – це не лише значний прорив для місцевої медицини, а й шанс для багатьох пацієнтів на довше та якісніше життя. Перший успішний досвід доводить, що обласний кардіоваскулярний центр готовий приймати виклики сучасної медицини та надавати допомогу за найвищими стандартами.





Полтавщина впевнено рухається вперед у розвитку кардіохірургії, а такі історії, як у Станіслава Грінченка, надихають і дають надію сотням пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

 
 
 

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page