top of page
cgzpoltava

ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ «ДОЛОНЬКА ДОБРА» ДІЛИТЬСЯ ДОСВІДОМ МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ




Не один рік на базі КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР»  Центру спеціалізованої педіатричної допомоги працює програма катамнестичного догляду за дітьми раннього віку з групи ризику. В катамнестичному кабінеті проводять моніторинг за основними п'ятьма сферами розвитку: моторною, когнітивною, сенсорною, соціально-емоційною та комунікаційною. Фахівці вчасно виявляють відхилення та порушення у розвитку дитини, та при потребі координують до Центру реабілітації дітей «Долонька добра», який є структурним підрозділом КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР» Центру спеціалізованої педіатричної допомоги для проведення курсу відновного лікування.


Програма ранньої реабілітації пропонує комплексну мультидисциплінарну реабілітаційну допомогу дітям. Мета полягає в тому, щоб звести до мінімуму вплив перешкод, одночасно максимізуючи здібності кожної дитини. Це досягається за рахунок ефективної реабілітації найвищої якості, яка базується на  наданні реабілітаційних послуг на основі методологічно коректного застосування комплексу заходів з науково доведеною ефективністю та доцільністю. Залежно від характеру порушення та потреб дитини відновлення відбувається в різних умовах. Для цього використовуються різноманітні реабілітаційні професійні навички для сприяння найвищому можливому рівню функціонування, в основі якого лежить модель Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. Мультидисциплінарна реабілітаційна команда, яку очолює лікар фізичної та реабілітаційної медицини, прагне допомогти кожній дитині досягти повної функціональної незалежності в самообслуговуванні, мобільності, спілкуванні, пізнанні та соціалізації.


До Центру реабілітації дітей «Долонька добра» з вересня 2022 по 2023 рік було скеровано з катамнестичного кабінету 282 дитини грудного віку та 131 дитина від одного року до трьох, які отримали обсяг реабілітаційної допомоги на високому та середньому рівні. Реалізацію реабілітаційних заходів, які були заплановані в індивідуальному реабілітаційному плані, забезпечили члени мультидисциплінарної реабілітаційної команди за принципом пацієнтоцентричності.



Для досягнення реабілітаційної мети в Центрі широко використовуються сучасні підходи та методи, такі як, кінезітерапія, який дозволяє поступово навчити дитину та батьків правильним рухам, що призводять до їх нейрорефлекторного закріплення. Заняття здійснюються за допомогою спеціальних лікувально-реабілітаційних тренажерів та лікувальної фізкультури. Для дітей, які мають затримку мовлення, мовленнєвого, передмовного розвитку, з розладами поведінки по гіперактивному типу, синдромом дефіциту уваги, дітям, які мають надмірну або недостатню чутливість до тактильних та зорових стимулів розвитку, задіяна сенсорна інтеграція. Завдяки різному стимульованому матеріалу розвиваються органи чуття, тактильність, пропріорецепція, вестибулярний апарат, моторика та координація. Використання асистивних технологій дає змогу підтримати та підвищити на поточному рівні функціональні можливості дитини з особливими освітніми потребами, тим самим сприяючи їх благополуччю. Невід’ємною частиною надання реабілітаційної допомоги є застосування телереабілітації, забезпечення якої відбувається фахівцями Центру.


Беручи до уваги досвід та напрямок роботи європейських реабілітаційних дитячих центрів, впроваджено AnimaloPlants-терапія, Work-терапія, віртуально-інтерактивний простір.

  Отже, усвідомлення важливості дитячої реабілітації та покращення її підходів є кроком в майбутнє, яке спрямоване на поліпшення якості життя дітей та підтримку їхнього фізичного та психічного розвитку. Зважаючи на різноманіття станів, з якими можуть зіткнутися діти, і на вікові особливості, важливо розглядати кожну дитину індивідуально та забезпечувати доступ до відповідних реабілітаційних послуг.


Розвиток дитячої реабілітаційної медицини включає в себе наукові дослідження, вдосконалення методів та технологій, співпрацю з батьками та родинами дітей, а також акцент на попередженні та ранньому виявленні порушень розвитку.

Забезпечення індивідуалізованих підходів та використання інноваційних методів дозволяє досягти успішних результатів у відновленні та підтримці дітей в їхньому розвитку. Важливо враховувати психологічні та соціальні аспекти реабілітації.  

   

Завдяки постійному розвитку медичних знань і методик дитяча реабілітація має потенціал для подальшого удосконалення та зростання. Це важливе поле медицини, яке спрямоване на створення кращого майбутнього для наших дітей та підтримку їхнього повноцінного розвитку.

 

Оксана ІВАНЕНКО, лікар дитячий невролог, завідувачка Центру реабілітації дітей «Долонька добра» Центру спеціалізованої педіатричної допомоги КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР»        

 

 

0 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page