top of page
cgzpoltava

10 ПОРАД ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ВАШОЇ ПОСМІШКИ



9 лютого – Міжнародний день стоматолога. День зубного болю

Бажання мати білосніжні здорові зуби притаманне кожному з нас. Психологи вважають, що красива посмішка в кілька разів підвищує успішність людини. Проте, згідно з даними стоматологічних досліджень, вже в 18 років близько 90% українцям потрібно лікувати зуби від карієсу і пародонтиту. А серед тридцятирічних лише у 1-2% здорові ясна і зуби.

Важливою умовою підтримки здоров’я зубів є регулярне відвідування стоматолога. Це дозволяє виявити та запобігти проблемам із зубами та порожниною рота на ранніх стадіях, що сприяє збереженню здорових зубів на довгий час.

Профілактика стоматологічних захворювань починається зі слова "гігієна порожнини рота". Доцільно чистити зуби двічі на день: вранці після сну і ввечері, перед сном.

Ось десять порад, які допоможуть вам вразити оточення сліпучою посмішкою та уникнути проблем зі здоров'ям зубів.

1.              Скоротіть споживання напоїв і продуктів із фарбувальною дією. Кава, міцний чорний чай, соєвий соус, червоне вино – ці продукти поступово забарвлюють зубну емаль. Вживайте їх якомога менше, а за можливості пийте через трубочку.

2.              Відмовтеся від куріння. Смоли не тільки фарбують зуби в непривабливий жовтий колір, а й руйнують емаль. Це з часом призводить не тільки до естетичних проблем, а й погіршує здоров'я зубів і порожнини рота.

3.              Солодке – окремо, кава – окремо. Підвищений вміст розчинених цукрів допомагає бактеріям і фарбувальним пігментам закріпитися на зубній емалі. Це не привід зовсім відмовлятися від улюблених солодощів, просто не варто запивати їх кавою і чорним чаєм.

4.              Якщо відбілювання, то тільки професійне. В інтернеті ви можете знайти безліч порад, як відбілити зуби в домашніх умовах, але далеко не всі з них безпечні.

5.              Використовуйте зубну щітку з жорсткою щетиною. Якщо ваша зубна щітка не справляється з видаленням нальоту – купіть жорсткішу, тільки пам'ятайте, людям з чутливими або проблемними яснами ця порада не підходить. Жорсткі щетинки можуть пошкодити ясна.

6.              Під час чищення зубів не забувайте про язик – на ньому теж накопичується наліт, а барвники, що залишилися після прийому їжі, продовжують впливати на емаль.

7.              Не забувайте про зубну нитку. Щітка не може якісно почистити важкодоступні ділянки між зубами.

8.              Їжте полуницю, огірки, яблука та моркву. Ці продукти позитивно впливають на колір зубної емалі та очищають зуби від нальоту. Полуниця, завдяки вмісту яблучної кислоти, не просто відбілює зуби, але й надає антибактеріального ефекту.

9.              Поставтеся до вибору пасти відповідально. Пасти з вмістом фтору добре зміцнюють емаль, але не підходять жителям регіонів, де вміст фтору у воді підвищений. Антибактеріальні лікувальні пасти найкраще купувати за призначенням лікаря, а відбілювальні – застосовувати курсами. Обрати відповідну пасту допоможе стоматолог.

10.          Використовуйте ополіскувач для порожнини рота. Ополіскувач допомагає запобігти розмноженню бактерій і зберегти відчуття свіжості після кожного вживання їжі.

Будьте щасливі та посміхайтеся частіше!

Руслан Корсун, лікар хірург - стоматолог КНП «Кобеляцька міська лікарня»

 

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page