top of page
cgzpoltava

ІЗ ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ ВАС, ОФТАЛЬМОЛОГИ!



8 серпня – Міжнародний день офтальмології

Міжнародний день офтальмології лікарі-офтальмологи почали відзначати  з 2004 року. Датою проведення «Міжнародного дня офтальмології» стало 8 серпня – день народження  знаменитого офтальмолога Святослава Федорова, який народився у Хмельницькому.

У 1960 році  він зробив успішну операцію з вставленням в око людини штучного кристалика замість ушкодженого . Ініціатива проведення «Міжнародного дня офтальмології» знайшла підтримку і в США, Греції, Угорщини, Італії, Венесуели, Чехії та інших країн.

Це стало приводом для поширення актуальної та сучасної інформації про новації та можливості галузі. Адже ця медична спеціальність стрімко розвивається і вдосконалюється. Доступність висококваліфікованої офтальмологічної допомоги в значній мірі визначає якість життя людини, оскільки забезпечує можливість збереження зору.

Зміни, що відбулись у цій області медицини ще донедавна можна було б назвати фантастичними. Проте сьогодні вже нікого не дивує можливість добре бачити без окулярів після втручань при високій короткозорості та далекозорості. Це стало реальністю завдяки лазерним технологіям, можливості заміни кришталика через точкові проколи за 15-20 хвилин. Сучасна офтальмологія може вирішувати проблеми, які ще 15-20 років тому вважались безнадійними.

Розвиваються біотехнології, генна інженерія, застосовуються мікроімпланти.

В Україні, як і в усьому світі, потреба в офтальмологічній допомозі з року в рік зростає. Це зумовлено змінами в демографічній структурі суспільства. Зростання чисельності людей літнього та похилого віку вимагає відповідного спрямування діяльності лікарів-офтальмологів на профілактику вікових ускладнень та хвороб ока.

Основні причини інвалідності по зору в Україні аналогічні зафіксованим в Європейському регіоні та більшості розвинених країн світу.

В Україні серед первинних інвалідів кожний п’ятий втратив зір внаслідок глаукоми. Близько третини сліпих та слабкозорих спостерігаються серед інвалідів з патологією сітківки. Інвалідність по зору є не лише медичною, але й вагомою соціально-економічною проблемою держави.

З метою попередження виникнення, розвитку офтальмологічних захворювань і пов'язаної з ними інвалідності значна увага приділяється профілактичній складовій.

У 2013 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров'я очей на 2014-2019 рр.», покликаний шляшом профілактики зменшити на 25 % до 2019 року масштаби порушень зору. Він має стати і для України дорожньою картою на шляху подолання хвороб ока і запровадження гарантій профілактики, лікування, реабілітації та загального оздоровлення суспільства.

Щиро вітаю офтальмологів з їх професійним святом. Бажаю міцного здоров’я, великих успіхів у їх медичній практиці, сімейного тепла,затишку і щастя. Та саме головне – ПЕРЕМОГИ!

Вікторія Огарь, лікар-офтальмолог КНП « Чорнухинська лікарняЧорнухинської селищної ради»

 

0 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page