top of page
cgzpoltava

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД РОЗВИТКУ МЕЛАНОМИ



13 травня – Всесвітній день меланоми

Меланома – це злоякісна пухлина, що розвивається з меланоцитів, клітин, що виробляють пігмент меланін (який визначає колір шкіри, волосся, очей).

Дуже багато таких клітин (меланоцитів) знаходяться в родимих плямах, веснянках і невусах.

Меланома може розвиватися на будь-якій частині шкіри і відноситься до одного з найнебезпечніших видів раку через свою здатність швидко розповсюджуватися і метастазувати.

Рання діагностика, профілактика та лікування є критичними для успішного контролю за цим видом раку.

Сама меланома не є спадковим захворюванням, а ось схильність до її появи в родинах з меланомою в анамнезі є значно вищою.

Тому якщо в сімейній історії хвороб таке захворювання вже було, це є приводом для частіших профілактичних оглядів та обмеженого контакту з прямим сонячним промінням.

Що варто знати кожному громадянину для того, щоб захистити свою шкіру!?

Перш за все, важливо регулярно перевіряти свою шкіру на наявність нових або таких, що змінюються, родимок або плям (запідозрити меланому в домашніх умовах допоможе симптом “бридкого каченя” - якщо якась родимка відрізняється від інших на тілі за формою, кольором, різко асиметрична і має нерівні краї — це привід відвідати лікаря-дерматолога для консультації).

Раннє виявлення меланоми робить лікування більш ефективним!

Використовуйте сонцезахисний засіб у формі крему, флюїду, для поновлення можна в формі спрею або стіку з високим SPF – 50+.

Важливо правильно застосовувати сонцезахисний засіб.

1. Сонцезахисний засіб слід наносити за 15-30 хвилин до виходу на сонце, щоб його активні складники мали час ввібратися у шкіру.

2. Необхідно використовувати достатню кількість крему (2 мг на 1 квадратний сантиметр шкіри), щоб покрити всю відкриту шкіру, включаючи обличчя, шию, руки та інші ділянки, які піддаються сонячному випромінюванню.

3. Протягом дня необхідно повторне нанесення крему через кожні 2 години або після плавання, надмірного потовиділення або витирання рушником, щоб забезпечити постійний захист.

4. Сонцезахисні засоби слід використовувати круглий рік, навіть взимку, якщо УФ-індекс більше двох (перевірити УФ-індекс у вашому місті можна за допомогою пошукових систем на вашому комп`ютері або смартфоні).

Носіть захисний головний убір, сонцезахисні окуляри та одяг, що прикриває вашу шкіру, особливо під час тривалого перебування на сонці.

Уникайте засмагання в соляріях, оскільки це може збільшити ваш ризик розвитку меланоми.

Нарешті, зберігайте здоровий спосіб життя. Подбайте про своє харчування, регулярно займайтесь фізичною активністю і уникайте шкідливих звичок, таких як куріння.

Дбайливе очищення, зволоження і захист – гарантія здоров’я та якості шкіри. Дбайливо ставитися до шкіри – значить намагатися давати їй найкраще з можливого і захищати, не порушуючи цілісності її бар'єру.

Ми всі маємо відповідальність за своє здоров'я, і захист від розвитку меланоми – це один з важливих аспектів цієї відповідальності.

Давайте вживати необхідні заходи для захисту нашої шкіри і здоров'я загалом.

Максим Буров , лікар-дерматовенеролог  КНМП “Кременчуцька міська лікарня планового лікування”

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page