top of page
cgzpoltava

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ У ДІТЕЙ

1



4 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом


Цукровий діабет – синдром хронічної гіперглікемії, що розвивається внаслідок впливу генетичних і екзогенних факторів, зумовлений абсолютним або відносним дефіцитом інсуліну в організмі та характеризується порушенням всіх видів метаболізму, і в першу чергу – обміну вуглеводів.


У 2020 році у світі понад 1,1 мільйонів дітей хворіє на цукровий діабет. Щорічно реєструється близько 129 тисяч нових випадків. В Україні на початок 2020 року було зареєстровано майже 10 тисяч хворих віком до 18 років з цукровим діабетом.


У Полтавській області на даний час близько 450 дітей мають дану недугу і щорічно з’являється до 50 хворих на цукровий діабет віком до 18 років.


Найчастіше у дітей зустрічається цукровий діабет I типу, який має відмінні від дорослих симптоми. Його особливість в тому, що може перебігати “під маскою” гострого живота, інфекційних захворювань, аденовірусної інфекції.


Найбільш схильні до розвитку хвороби діти у віці 5-11 років, адже в цей період остаточно формується підшлункова залоза та її функція.


Основними чинниками розвитку цукрового діабету у дітей є спадковість, стресові ситуації, перенесені вірусні інфекції, відсутність грудного вигодовування, неправильне харчування, погана екологія та інші.


При цукровому діабеті I типу дитина починає пити багато води, з’являються часті сечовиділення, можливі нічні нетримання сечі, швидка втрата ваги тіла. Дитина стає в’ялою, сонливою, шкіра та слизові оболонки стають сухими.


Дуже часто батьки і подумати не можуть, що у дитини з’явились симптоми серйозного захворювання, такого як цукровий діабет.


Важливо вчасно звернутися за медичною допомогою для повного обстеження дитини і надання кваліфікованої допомоги, бо якщо лікування не почати вчасно, стан дитини швидко погіршуватиметься, симптоми цукрового діабету наростатимуть дуже швидко, що може призвести до такого ускладнення як діабетичний кетоацидоз і діабетична кома.


В області на базі Комунального підприємства “Полтавської дитячої клінічної лікарні Полтавської міської ради” функціонує відділення ендокринних і орфанних захворювань, де дітям з даною патологією надається кваліфікована медична допомога. 


Діти хворі на цукровий діабет за рахунок державних коштів безкоштовно забезпечуються приладами для вимірювання глюкози крові та інсулінами за виписаними електронними рецептами. Для цього треба звернутися до дитячого ендокринолога Комунального підприємства “Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради” ДКП ЦСПД або до ендокринолога дитячого чи дорослого за місцем проживання для створення електронного плану лікування хворого на цукровий діабет I типу і в подальшому виписування електронних рецептів на інсуліни, які можна отримати в аптечній мережі області та України.


Це захворювання вилікувати неможливо. Проте бувають випадки, коли при введені інсуліну на період від місяця до півроку пацієнти почувають себе краще, і нібито інсулін колоти не треба. Таке явище називають “медовим місяцем” цукрового діабету. Насправді ж, діабет залишається і лікування хвороби треба продовжувати під чітким контролем глікемії.


Повноцінне життя з цукровим діабетом є цілком можливим!

Просто необхідно дитині та її рідним навчитися жити з цим захворюванням, скоригувати спосіб життя. Оскільки не дотримання хворих на цукровий діабет належного для них способу життя є більш небезпечним для організму, ніж нестача інсуліну.

 

Галина Богатир, лікар ендокринолог дитячий КП “ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР”

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page