top of page
cgzpoltava

СВОЄЧАСНА ДІАГНОСТИКА ВАД СЛУХУ У ДІТЕЙ




Вухо та слух

Слух – вид чутливості, що зумовлює сприймання звукових коливань, – один із найбільш значущих органів чуття людини. Це перше почуття, яке формується у дитини. Ще в утробі матері вона починає чути і впізнавати навколишні звуки. Інтенсивність звуку, що викликає у вусі слухове відчуття, у мільярди разів менша, ніж аналогічна інтенсивність світла. Людина може не лише розрізняти величезний діапазон звуків, а й точно визначати просторове перебування їх джерела. Таким чином дозволяє нам почуватися в безпеці.


Слухові рецептори – завитки внутрішнього вуха (волоскові клітини) – сприймають звукові подразнення і перетворюють їх на нервові імпульси, які по волокнах слухового нерва йдуть у підкоркові центри слуху та до слухової зони в скроневій долі кори великих півкуль головного мозку. Людина сприймає звуки з частотою коливань від 16 до 20000 Гц за секунду. З віком сприйняття високих частот знижується, знижується сприйняття слуху і при дії звуків великої сили, високих і особливо низьких частот.


Людське вухо – це маленьке диво, його здатність чути є унікальною. Кожне вухо індивідуальне, як відбитки пальців, і здатне виявляти, розпізнавати та розрізняти до мільйона різних звуків. Проблема діагностики, лікування та реабілітації патології слуху залишається актуальною у всьому світі. Особливого значення вона набуває у дитячому віці. Від стану слуху дитини залежить розвиток мови та соціалізація дитини.


Хвороби вуха

Хвороби вуха не потрапляють до списку основних соціально значимих недуг. Проте порушення слуху чи його втрата призводять до соціальної дезадаптації. Слух дуже важливий на етапі розвитку мовлення, інтелекту, становлення психіки. Зараз втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. Статистика втрати слуху та вродженої глухоти показує, що кількість людей з порушеннями слуху з кожним роком збільшується. Особливо серед підлітків та молоді. У середньому, на 1000 новонароджених 3-4 народжуються з проблемами слуху, 2-3 глухота наздоганяє в перші роки їхнього життя.


Ознаки порушення слуху у дітей

Якщо Ваш малюк не реагує на звуки, не повертає голову у напрямку звуку, не вимовляє хоча б кілька слів у віці 12 місяців, у старшому віці розмовляє гірше, ніж його однолітки, просить повторити, що було сказано, голосно вмикає музику або телевізор, якщо дитина погано реагує на питання, розсіяна на заняттях – це тривожний дзвіночок! Якщо вам здається, що ваш малюк має проблеми зі слухом, терміново звертайтеся до фахівців. Своєчасна діагностика слуху – запорука успішного слухомовного розвитку та реабілітації дітей із порушенням слуху.


Віктор  Огарь, лікар - отоларинголог поліклінічного відділення КНП «Чорнухинська лікарня Чорнухинської селищної ради»

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page