top of page
cgzpoltava

ПРОФІЛАКТИКА ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК: ВСЕ У ТВОЇХ РУКАХ



26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками і їх незаконним обігом

У кожного з нас є шкідливі звички, які іноді ми навіть не помічаємо. Дехто вважає, що паління допомагає розслабитися і зняти стрес, на думку багатьох підлітків – посісти якесь особливе становище в суспільстві. Деякі люди переконані, що невелика кількість алкоголю корисна для здоров’я; відеоігри – розслабляють, а нездорова їжа приносить задоволення..

Усім нам відомо про згубний вплив паління на організм. МОЗ про це постійно попереджає, але мало хто з курців звертає увагу та такі попередження. Адже проблеми зі здоров’ям починаються не відразу, а коли вони проявляються, іноді буває вже надто пізно. Шкідливі звички можуть спровокувати проблеми з серцево-судинною системою, впливають на дихальну систему, здатні порушити роботу мозку та центральної нервової системи, спричинити патології інших органів і систем. Саме в таких випадках наслідки шкідливих звичок – тривалі хвороби, іноді з летальним кінцем.

Але деякі шкідливі звички не прощають навіть одного єдиного разу вживання згубної для організму речовини.

Алкоголізм і наркозалежність починаються з того, що людина хоче втекти від своїх проблем, забутися, не усвідомлюючи у відповідальний момент, що цим в тисячі разів погіршує свій стан. Покурити «за компанію» з друзями і виглядати при цьому «крутіше» – ось на чому ґрунтуються шкідливі звички молоді.

Щоб мінімізувати ризики формування шкідливих звичок , потрібно дотримуватися певних правил:

1. Слідкуйте за психологічним здоров’ям. Варто навчитися виділяти час на себе та відпочинок. Більше гуляти, звертати увагу на приємні речі та менше стресувати. Якщо ж вам важко самостійно впоратися зі стресом – варто звернутися до спеціаліста, аби подолати ці проблеми.

2. Налагоджуйте режим дня. Графік і розуміння, що робити далі, формує здоровий спосіб життя. Тому необхідно достатньо спати, вчасно й правильно харчуватися та займатися фізичними навантаженнями. А невизначеність і знесилення організму – шлях до розвитку шкідливих звичок.

3. Оцінюйте ризики від вживання алкоголю. Він негативно впливає на організм людини, може викликати проблеми із серцем, онкологічні захворювання, ожиріння, погіршення засвоєння організмом вітамінів.

Необхідно зрозуміти, чому у вас виникає бажання розслаблятися саме в такий спосіб. Шукайте здорові альтернативи: спорт, хобі, спілкування та підтримка близьких людей допоможуть вам розслабитися.

Крім того, звички здатні викликати залежність. Особливо це стосується куріння та алкоголю, адже саме вони найбільше впливають на здоров’я людини.

Варто пам’ятати, що життя без шкідливих звичок – це головна складова успішного майбутнього. Для збереження і відновлення здоров’я недостатньо пасивного очікування, коли природа рано чи пізно зробить свою справу. Для збереження здоров’я дуже важлива мотивація здорового способу життя.

Східна притча

Давним-давно в старовинному місті жив Майстер, оточений учнями. Найталановитіший із них одного разу задумався: «А чи є питання, на яке наш Майстер не зміг би дати відповіді?» Він пішов на квітучий луг, спіймав найкрасивішого метелика і сховав його між долонями. Метелик чіплявся лапками за його руки, бив крильцями і учневі було лоскотно. Посміхаючись, він підійшов до Майстра і запитав:

– Скажіть, у мене в руках метелик живий чи мертвий?

Учень міцно тримав метелика в зімкнутих долонях і був готовий будь-якої миті стиснути їх заради своєї істини.

Не дивлячись на руки учня, Майстер сказав:

– Все – в твоїх руках.

Нінель Гончар, лікар загальної практики – сімейний лікар КНП «Котелевський центр первинної медико- санітарної допомоги»

 

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page