top of page
cgzpoltava

ПРОФІЛАКТИКА АЛЕРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ



30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми та алергії

Алергія- це досить розповсюджене явище, яке останнім часом турбує все більше і більше людей. З раннього дитинства алергічні захворювання впливають на якість життя дитини та сім`ї. Згідно останніх досліджень в галузі харчових та не харчових алергій, вплив певних речовин на дітей може навіть допомогти уникнути алергічних реакцій у подальшому житті.

Нижче наведено 5 способів, за допомогою яких можна вберегти дитину від розвитку алергії.

Годуйте грудьми якомога довше.

Дослідження показали, що виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя може запобігти розвитку всіх видів алергії, включаючи харчову алергію, астму та екзему. Грудне молоко допомагає вашій дитині виробити імунітет до певних речовин, включаючи багато відомих алергенів. Важливо продовжувати їсти всі продукти, якщо ви годуєте грудьми. Зверніться до лікаря-алерголога або дієтолога, перш ніж вилучати їжу зі свого раціону. Більшість алергічних реакцій не проникає через грудне молоко. За рекомендацією ВООЗ варто продовжувати грудне вигодовування до 2-х років, тобто навіть після того, як ви почнете включати інші продукти в раціон вашої дитини.

Завчасно введіть продукти, що викликають алергію

У минулому працівники охорони здоров’я радили батькам уникати введення своїм дітям в раціон харчових алергенів, зокрема горіхів та риби, протягом перших кількох років життя. На жаль, відмова від цих продуктів лише збільшила кількість дітей, які страждають алергією на них. Діти мають природну здатність переносити нову їжу, але ця здатність зникає, коли вони стають старшими. Затримка введення продуктів може призвести до підвищення ймовірності харчової алергії. Сьогодні рекомендовано привчати дитину до цих продуктів у віці від 6 місяців, вводячи мікродози алергенів поступово. Вважається, що раннє введення загальних алергенів запобігає розвитку алергії у дитини. Щоб безпечно давати дитині нову їжу, вводьте лише невелику кількість однієї нової їжі за один раз і зачекайте кілька днів між пропонуванням нової їжі, щоб ви могли стежити за реакцією вашої дитини.

Заведіть сімейного улюбленця

Алергія на домашніх тварин – поширене явище. Однак ви можете вберегти свою дитину від розвитку алергії на домашніх тварин, якщо заведете домашнього улюбленця якомога раніше, можливо навіть перед плануванням народження дитини. Вплив шерсті домашніх тварин у ранньому віці є одним із найкращих способів захистити вашу дитину від розвитку алергії у майбутньому. Хоча це чудова ідея познайомити вашу маленьку дитину з усіма видами тварин, включно з домашніми тваринами вашої великої родини, випадкового контакту недостатньо, щоб запобігти розвитку алергії, домашня тварина повинна жити у вас вдома.

Не турбуйтеся про бруд

Імунна система вашої дитини формується в ранньому віці. Маленьких дітей необхідно рано знайомити з усіма різними речами, щоб їхній організм міг виробити проти них антитіла. З цієї причини вам слід уникати створення незаймано чистого середовища для вашої дитини. Дозвольте своїй дитині грати в місцях, які не були продезінфіковані, і час від часу дозволяйте їй гратися в бруді. Однак дотримуйтесь здорового глузду.

Знайте свою сімейну історію

Генетика дійсно відіграє певну роль у розвитку алергії. Якщо у вашій сім’ї є випадки алергії, ви повинні знати, що ваша дитина має більше шансів на розвиток алергії. Ви можете відвести їх до алерголога, коли вони ще маленькі, щоб розробити стратегію запобігання алергії, а також план лікування будь-яких симптомів, які вони можуть відчувати.

Важливим в профілактиці виникнення алергії є здоровий спосіб життя як дитини так і її батьків, що складається зі збалансованого харчування, достатнього фізичного навантаження, відмови від куріння батьків дитини,  виконання правил гігієни житла та особистої гігієни.

Якщо ви вважаєте, що у вашої дитини алергія, зверніться до алерголога для подальшої діагностики та лікування вже сьогодні. Правильний план лікування може значно змінити симптоми вашої дитини та якість її життя.

Людмила Рудяга, експерт ДОЗ за фахом « Дитяча алергологія»

Тетяна Полич, лікар-алерголог дитячий

0 переглядів0 коментарів

תגובות

דירוג של 0 מתוך 5 כוכבים
אין עדיין דירוגים

הוספת דירוג
bottom of page