Реалії сьогодення вимагають від нас проводити за екраном комп’ютера, ноутбука чи планшета надмірну кількість часу, бо швидкий розвиток інформаційних технологій безповоротно змінює наш спосіб життя. В зв’язку з цим виникає комп’ютерний зоровий синдром.
CVS-computer vision syndrome – це реакція організму на тривалу роботу за екраном ПК, що проявляється почервонінням, сухістю очей, сльозотечею, погіршенням зору та порушеням акомодації. Також виникає головний біль, біль у шийно-комірцевій зоні, головокружіння, порушення сну.
Наприклад, якщо неправильно користуватися мобільним телефоном, маємо навантаження на шийно-комірцеву зону, враховуючи нахил голови:
У користувачів комп’ютерів частота кліпання знижується до 4 за хвилину при нормі 18. Це призводить до порушення стабільності сльозової плівки, пересихають рогівка та кон’юнктива, що викликає хворобу сухого ока.
Щоб запобігти цьому необхідно почати з корекції робочого місця:
- воно має бути максимально комфортне і добре освітлене;
- яскравість і контрастність екрану мають бути комфортними для очей і не викликати зорової напруги (після 40 років у всіх людей звужується зіниця, потовщується кришталик, знижується зорова активність і контрастна чутливість сітківки; через це людям старшого віку потрібно посилення яскравості екрану й освітленість робочого місця);
- правильне положення тіла за робочим столом;
- часто кліпайте очима;
- робіть паузу в роботі за ПК кожні 20-30 хвилин;
- установіть монітор на 20 см нижче рівня очей;
- зберігайте відстань до екрана 50-70 см;
- користуйтеся окулярами для роботи за ПК;
- регулярно проходьте профілактичні огляди у лікаря-офтальмолога;
- застосовуйте препарати, здатні створювати на поверхні очного яблука стабільну слізну плівку, яка захищає рогівку від пересихання і тим самим прибирають сухість і дискомфорт очей , що з’являються при тривалій роботі за комп’ютером. Такі ліки вам рекомендує ваш офтальмолог і ви будете використовувати їх як у лікувальних, так і профілактичних цілях.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
Ольга Солянник, лікар-офтальмолог вищої категорії КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР»
Comments