top of page
cgzpoltava

НОВАЦІЇ: НАВЧАННЯ ПЕРШІЙ АКУШЕРСЬКІЙ ДОПОМОЗІ – НА МАНЕКЕНАХ



У Полтаві побував із візитом заступник представника Фонду у галузі народонаселення  ООН в Україні Мустафа Елканзі та радник із програмних питань Фонду Богдан Підвербецький.

У навчально-тренувальному центрі КП «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» гостей зустріли фахівці закладу та бригада тутешніх інструкторів.

«Незабаром усі водії автомобілів екстреної допомоги будуть перенавчені на екстрених медичних техніків, – розповів гостям директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак. – Загальний рівень підготовки тутешніх спеціалістів підтвердили зарубіжні фахівці. Адже ще на початку повномасштабного вторгнення нам пропонували допомогу чеські, американські медики, готові навчати, ділитися досвідом роботи у складних обставинах,  їхати з нами у місця активних бойових дій. Та вже незабаром вони визнали: ми не потребуємо фізичної допомоги. Тепер наші партнери бувають у Полтаві лише із дружніми візитами.

Цей центр – постійна навчальна база для фахівців не лише екстреної допомоги, а й інших екстрених служб реагування – поліцейських, рятувальників тощо».

Бригада інструкторів навчально-тренувального відділу показала на практиці використання манекену для серцево-легеневої реанімації. Доки чоловіки виконують реанімацію, встановлений на телефон додаток аналізує її результативність: компресію, частоту, якість «дихання».



Подарунок гостей, муляж для навчання фахівців екстрених служб реагування надавати за невідкладної потреби акушерську допомогу породіллі й немовляті у будь-якому підвалі, продемонструвала в роботі Людмила Іванова, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я. Для використання манекену є все необхідне: плацента, пристебнута до «малюка» пуповина і навіть штучна кров. Є можливість пропальпувати плід до народження.

«Екстрена медична допомога без постійного вдосконалення, розвитку – неможлива, – подякувала гостям заступник директора підприємства з медичної роботи Ірина Нікітіна. – Спочатку усі невідкладні реанімаційні заходи відпрацьовуються на манекенах і лише потім «ідуть» до людей. Ми дуже вдячні за таке цінне поповнення матеріальної бази навчально-тренувального центру».



За словами радника з програмних питань Фонду Богдана Підвербецького, на Полтавщині сформовано серйозний рівень управління галуззю охорони здоров’я, тому саме тут пілотуються чимало ініціатив, які згодом Фонд поширює на всі регіони України.

Довідково: протягом минулого року за підтримки Фонду у галузі народонаселення ООН в Україні в області втілювався проєкт «Мобільні бригади репродуктивного та сексуального здоров’я», повністю обладнана усім необхідним виїзна гінекологічна бригада оглянула близько 5 тисяч жінок у різних куточках області. Вже цьогоріч послугами бригади скористалися майже 3 тисячі жінок. Проєкт забезпечує своїх пацієнток медикаментами, засобами контрацепції, інформаційними флаєрами для допомоги постраждалим від сексуального насильства. За сприяння Фонду  та підтримки інших донорів у області відкрили 6 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу, що враховують потреби жінок з інвалідністю, літнього віку та інших вразливих верств населення.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

4 перегляди0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page