top of page
cgzpoltava

НЕВАКЦИНОВАНІ ДІТИ СТАНОВЛЯТЬ ЗАГРОЗУ ВИНИКНЕННЯ ЕПІДЕМІЙ




 

Це важливе питання обговорювали учасники «круглого столу»: «Епідемічна ситуація з керованих інфекцій у Полтавській області та роль закладів освіти в охоплені щепленнями дитячого населення».





20 травня 2024 року в КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» медики й працівники обласного центру контролю та профілактики хвороб спілкувалися з керівниками закладів освіти, які були підключені онлайн.


Відкриваючи захід, Ніна ДУРДИКУЛИЄВА, керівниця обласного центру громадського здоров’я, звернулася до освітян з проханням активізувати комунікаційну роботу з батьками щодо необхідності захисту дітей від вакцинокерованих інфекцій: «Батьки школярів поділяються в цьому плані на 3 групи. Перші – свідомі громадяни, які розуміють, що своїх дітей набагато безпечніше вакцинувати, ніж залишати їх без захисту. Другі – вірять антивакцинальним міфам та фейкам. А треті – знаходяться на роздоріжжі, вагаються, та відкладають на «потім» те, що здатне врятувати життя. Переконати тих, хто ще має сумніви, втрачаючи цим дорогоцінний час, – наше спільне завдання».


Експерт Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА за напрямом «педіатрія» Ігор ПЕРОГОВ висловив сподівання, що діалог медиків, освітян та батьків продовжуватиметься.

«Зараз, коли триває повномасштабна війна, часто відбувається зміна пріоритетів, коли порівняно із воєнними загрозами життю інфекційні захворювання не сприймають як ризик. Але навпаки, нині вкрай важливо захистити себе, дітей та близьких від інфекцій, які керуються засобами імунопрофілактики», – наголосив Ігор Олександрович. Він порадив звертатися до Національного порталу з імунізації: vaccine.org.ua/.


Про стан захворюваності на вакцинокеровані інфекції в Полтавській області розповів Андрій БАЙБАРЗА – лікар-епідеміолог ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Він нагадав випадки з недавнішньої історії, коли недостатній рівень охоплення щепленнями призводив до спалахів інфекційних хвороб. У 90-тих роках минулого століття через відмови від профілактичних щеплень виник сумний наслідок – епідемія дифтерії. Тоді в країні перехворіло на дифтерію 19 тисяч людей, 696 з яких померло.


Недостатнє охоплення щепленнями призвело до того, що в нашій області з 1991 по 1998 роки (період епідемічного підйому)  захворіло на дифтерію 312 осіб, з них 52 дитини, 21 хворий  на дифтерію помер.


Андрій Андрійович повідомив, що перед війною показник охоплення щепленнями покращився – стало більше свідомих батьків. Але виклики війни відкинули цю ситуацію на кроки назад.  


Останнім часом на Полтавщині зросла кількість випадків захворюваності на кашлюк: наприкінці минулого року було зареєстровано 700 випадків, а за 3 місяці  поточного – більше 1000 випадків. Лише за минулий тиждень зареєстровано 4 випадки, за попередній – 9. Найбільша їх кількість – у Полтавській територіальній громаді.  


Тож зволікати немає часу. Видано доручення головного державного санітарного лікаря області від 25.04.2024 № 1 «Щодо встановлення протиепідемічних заходів». У ньому чітко зафіксовано рекомендації керівникам  закладів  первинної  медико-санітарної  допомоги всіх форм власності – не видавати довідки до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів на дітей, батьки яких відмовляються від проведення дітям профілактичних щеплень згідно з Національним календарем щеплень (стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).


Керівникам закладів освіти, виховних, оздоровчих та інших дитячих закладів рекомендовано не допускати до очної форми навчання, виховання, оздоровлення дітей, батьки яких відмовляються від профілактичних щеплень згідно з Календарем профілактичних щеплень.


Про те, який нині стан імунопрофілактики у дитячого населення  Полтавської області та заходи щодо його покращення поінформувала завідуюча відділом імунопрофілактики ОЦКПХ Олена АСАУЛ. Її основний посил до освітян – кожна дитина має бути щепленою задля формування колективного імунітету, коли вакцинація великої частини населення забезпечує певний захист для нещеплених осіб.


Вона акцентувала увагу на тому, що зараз в області (як і в усій країні), на превеликий жаль, відбувається зниження рівня імунізації населення України згідно Національного календаря профілактичних щеплень.


Учасники «круглого столу» погодилися, що тил – на спільних плечах, в тому числі лікарів та освітян. І цього року керівникам закладів освіти необхідно зайняти активну позицію щодо якомога скорішого щеплення невакцинованих дітей.


Медики висловили вдячність освітянам за те, як це відбувалося в минулому році під час наздоганяючої кампанії. Законодавство не змінилося. Але дуже необхідним є порозуміння педагогів та батьків, щоб перед наступним навчальним роком школярі були захищені від вакцинокерованих інфекцій! Адже дефіциту вакцин в області немає. Вакцини є в достатній кількості та гарної якості.

 




КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

24 перегляди0 коментарів

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page