top of page
cgzpoltava

МЕДИКИ – ЕЛІТА УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ




Цьогоріч Полтавщина має ще два Медичних Оскари!

До нагородження Відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» медична спільнота Полтавської області  у цьому році представила двох номінантів і пишається тим, що обидва стали орденоносцями.

У номінації «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» серед військових медиків лауреатом Відзнаки за професіоналізм та милосердя „Орден Святого Пантелеймона“  став полковник медичної служби, начальник медичної служби військової частини А4723 Валерій Бондаренко. Він починав професійну діяльність із посади фельдшера Кіровоградської міської станції швидкої допомоги, був учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Із першого дня широкомасштабного вторгнення Валерій Бондаренко став на захист України від російських окупантів. Очолює медичну службу бригади, що боронить Україну на Куп’янському напрямку. На жаль, службові обов’язки цього дня не дозволили Валерію Бондаренку отримати нагороду особисто.

Серед цивільних медиків Полтавщини Відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» отримав Заслужений лікар України, Почесний громадянин міста Кременчука Микола Литвиненко – людина добре відома в області. Перелік втілюваних ним новацій величезний: запровадження денного та виїзного стаціонарів, зведення нового корпусу госпіталю, відкриття відділення гемодіалізу обласної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, кардіологічного відділення на 40 ліжок, залучення потужних підприємств до ремонту шпиталю та переобладнання його приміщень. Саме Кременчуцький шпиталь першим серед ветеранських закладів України запровадив у 2014 році службу реабілітації ветеранів війни. Від початку широкомасштабного вторгнення Микола Литвиненко розгорнув потужну волонтерську роботу з вітчизняними та зарубіжними партнерами, закриваючи потреби як бойових підрозділів, так і лікувальних закладів області.

Урочистості розпочалися у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви молитвою за мир, за здоров’я українського народу та наших воїнів, за здоров’я медиків, за Лауреатів Відзнаки, за швидке одужання всіх хворих і немічних. Молебень провів Блаженніший Святосла́в, Отець і Глава УГКЦ. Він благословив українських медиків, освятивши всіх учасників заходу. Помолилися за полеглих і полонених.



«Ми передали до Ватикану, – зазначив Глава УГКЦ, – списки більш як пів тисячі полонених росіянами медпрацівників. Це – предмет перемовин, адже медик не є комбатантом, тому утримання його в полоні  – незаконне. Вірю, що незабаром настане день їх звільнення».

Голова Поважної ради Громадської ініціативи «Орден святого Пантелеймона» Василь Князевич подарував Блаженнішому Святосла́ву ікону Пантелеймона-Цілителя з часточкою мощей зі Староукраїнського монастиря на Афоні.




 

Мистецькою складовою заходу в Патріаршому соборі стала ораторія «Великого бажайте!» для читця (Євген Нищук), баса (Олександр Бойко), мішаного хору та симфонічного оркестру  на тексти «Заповіту» Патріарха Йосипа Сліпого у виконанні капели ім. Бориса Лятошинського. Диригент – Богдан Пліш.

Паралельно із засіданням Поважної Ради відбулися Пантелеймонівські слухання за участі лауреатів, номінантів, запрошених гостей, представників Регіональних рад, преси, а також брифінг для журналістів.



В окремій аудиторії лауреати Відзнаки попередніх років презентували свою роботу сьогодні. Подекуди презентації були дуже важкими: операції у стабілізаційних пунктах без води і світла, каліцтва, ампутації, тяжкі поранення, довга реабілітація і величезна вдячність пацієнтів за врятовані життя. Іноді презентації переривалися тривалими оплесками, щоб дати можливість доповідачу побороти власні емоції та продовжити розповідь.



Урочиста церемонія нагородження пройшла увечері на внутрішньому дворику резиденції Патріарха Святослава.



Тож вітаємо наших лауреатів і пишаймося ними!

Слава Україні!

Довідково: Цьогоріч проєкту виповнилося 15 років. Найвища громадська нагорода присуджується фахівцям медичної галузі за високу професійність, духовно-моральні якості, значні особисті результати в охороні здоров’я, благодійній та громадській діяльності. Цьогоріч були створені та запрацювали закордонні ради в 12 країнах, серед цьогорічних номінантів були 12 іноземних громадян і, відповідно, 12 іноземних організацій. Серед цивільних та військових медиків – 50 номінантів із 24 регіонів та міста Києва.

Лауреатами стали 48 цивільних та військових медиків. Були присутні на церемонії та отримали Орден троє номінантів із Латвії, Греції та Нідерландів. Загалом участь у конкурсі взяли понад 300 медиків.

 

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Bình luận

Đã xếp hạng 0/5 sao.
Chưa có xếp hạng

Thêm điểm xếp hạng
bottom of page