ЗНАЧЕННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ДЛЯ ЛЮДИНИ
- cgzpoltava
- 24 лип. 2024 р.
- Читати 2 хв

24 липня – Міжнародний день турботи про себе
Рівень здоров’я людини залежить від можливості організму пристосовуватися до змін навколишнього середовища без шкідливих наслідків для себе. Для цього усі органи і системи організму людини мають працювати ефективно і злагоджено, щоб нівелювати негативні впливи. Ця ефективність забезпечується певною програмою роботи організму і значною мірою встановлена спадковістю людини, а також корегується способом її життя. Оскільки на спадковість ми поки що серйозно впливати не можемо, то спосіб життя залишається основним важелем впливу на рівень здоров’я. Оскільки йдеться про збереження та зміцнення здоров’я, такий спосіб життя прийнято називати здоровим.

Що ж таке здоровий спосіб життя? Він включає кілька складових: раціональне чергування праці та відпочинку, раціональне харчування, оптимальна фізична активність, повноцінний сон, відмова від шкідливих звичок, психоемоційна врівноваженість. Кожна складова здорового способу життя має свої особливі механізми впливу на рівень здоров’я та працездатності, тому лише у сукупності усіх складових криється запорука дійсно здорового, повноцінного життя.
Як показує життєвий і професійний досвід, більшість населення не дбає належним чином про своє здоров’я. Особливо це стосується осіб молодого віку. Недбайливе ставлення до здоров’я призводить до виникнення різноманітних патологічних станів. З великою стурбованістю доводиться констатувати, що такі тяжкі хвороби, як інсульти та інфаркти (молодшають). В наслідок коронаровірусної епідемії, а особливо російської агресії проти України, більшість населення потерпає від гіподинамії та психоемоційних стресів, що вкрай негативно впливає на рівень здоров’я та працездатності. Тому ведення здорового способу життя набуває особливої актуальності.
Як відомо, хворобу легше попередити, ніж лікувати. Кожна людина виховується у сім’ї, тому саме сім’я має стати осередком і носієм здорового способу життя. Батьки повинні виховати у дитини звичку дбати про своє здоров’я з раннього віку. Лише у такому разі можна сподіватися на зрощення здорового, високопрацездатного покоління, яке зможе створити міцну, процвітаючу державу Україну.
Олександр Штепа, лікар зі спортивної медицини КП «Полтавський обласний лікувально-фізкультурний диспансер ПОР»
Kommentare