У відповідь на гуманітарну кризу під час повномасштабної війни україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» у пілотних регіонах організував роботу мобільних медичних команд, до кожної з яких були залучені лікар, медична сестра та психолог. Дві таких команди об’їхали найвіддаленіші куточки Полтавщини, де проводили діагностику людей із неінфекційними захворюваннями та тих, хто перебуває у групах ризику щодо цих недуг.
Таким чином мешканцям сіл і селищ області надано майже 12 тисяч різноманітних медичних послуг: проведено більш як 5,2 тисячі обстежень на вміст цукру у крові, 2,8 тисячі обстежень на холестерин, майже 6 тисяч електрокардіограм. Допомогу психолога отримали 4,5 тисячі місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб. Мобільні команди проводили прийоми у амбулаторіях і громадських приміщеннях, 70 маломобільних громадян відвідали вдома. Змогли отримати допомогу медиків чотири сотні внутрішньо-переміщених осіб у місцях їх масового проживання. Члени команди консультували, надавали рекомендації, і, що надважливо, призначені ліки люди отримували безкоштовно. За це полтавці висловлювали свою надзвичайну вдячність.
Але цей етап україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» підійшов до завершення. Для того, аби закуплене за кошти проєкту обладнання продовжувало служити охороні здоров’я мешканців області, було прийняте рішення передати його для подальшого використання нашим медикам.
У Центрі знань обласного центру громадського здоров’я керівник центру, регіональний координатор проєкту у Полтавській області Ніна Дурдикулиєва, адміністративний менеджер проєкту Анжеліка Мазньова та грант-менеджер проєкту Леся Хмель передали обладнання, залишки витратних матеріалів і гігієнічних засобів керівникам Великобагачанського та Козельщинського Центрів первинної медико-санітарної допомоги.
У переліку обладнання – чимало необхідних речей, як то укомплектована сумка-укладка медсестри, стетоскоп, глюкометр-холестерометр, отоскоп, ростомір підлоговий, тонометр, термометр, електродіагностичний спірометричний апарат і навіть кишеньковий ліхтарик. Також чималий перелік витратних матеріалів – від рукавичок, паперових рушників та одноразових простирадл у рулонах до деззасобів та рідкого мила.
Враженнями від співпраці з проектом ділиться головний лікар КНП «Великобагачанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Валентина Хан: «Усе, що сьогодні отримали, нам просто необхідне для обладнання нового кабінету – колектив поповнюється молодим спеціалістом. А ще ми безмежно вдячні проєкту «Діємо для здоров’я» за те, що наші люди пройшли чимало тренінгів у Центрі знань із неінфекційних захворювань. Уже відчутні результати. Співпрацю дуже хочемо продовжувати. Маємо напрацювання і пропозиції. Сьогодні позитивні емоції просто зашкалюють!»
Головний лікар КНП «Козельщинський ЦПМСД» Ольга Явтушенко: «Час дуже важкий як для країни, так і для наших закладів. Велике навантаження, великі витрати. І всяка допомога, особливо така, як сьогодні, – дуже вчасна. Спасибі партнерам за неї».
На фото: Валентина Хан та Ольга Явтушенко приймають обладнання на баланс своїх закладів.
Comments