top of page
cgzpoltava

ВАКЦИНАЦІЯ – КЛЮЧ ДО ЗАХИСТУ ЗДОРОВ’Я



До Всесвітнього тижня імунізації

До інфекцій, які можна попередити щепленнями, відносять кашлюк, дифтерію, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуху, гепатит, пневмококову, менінгококову та інші інфекції. Вакцини стимулюють імунну систему до захисту організму. Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів.

Зменшилася смертність від багатьох інфекційних хвороб, деякі з них майже не проявляються.

Вакцинація в Україні проводиться у відповідності до календаря щеплень, де вказані строки первинної вакцинації і ревакцинації. Щеплення проводиться шляхом введення вакцин, анатоксину чи імуноглобуліну. Імунізація на рівні 95% створює бар’єр для інфекцій у країні. Календар щеплень включає вакцинацію від 10 смертельно небезпечних хвороб, усі інші вакцини, що не внесені до Національного календаря щеплень – рекомендовані. Це, наприклад, проти грипу, папілома-вірусу тощо. Вакцинуватися потрібно для того, щоб захистити себе та навколишніх, адже не всі люди можуть бути вакциновані. Люди із серйозними відхиленнями стану здоров’я дуже залежать від загального показника щеплення населення.

Специфічний імунітет, що сформувався після вакцинації, можна перевірити на наявність специфічних антитіл за допомогою лабораторних аналізів. Результати останніх наукових досліджень свідчать про те що вакцини дають змогу запобігти розвитку близько 60 інфекційних захворювань.

Також існують рекомендовані щеплення для попередження епідемічних захворювань при виїзді за кордон до ендемічно неблагополучних країн. Наприклад, щодо жовтої лихоманки та малярії.

Є вакцини однокомпонентні (захищають від одного захворювання) та багатокомпонентні (від двох чи більше захворювань).

Всі вакцини, зареєстровані в Україні, безпечні та ефективні. Дозволено і навіть рекомендовано одночасне введення кількох вакцин або використання багатокомпонентних щеплень. Це нормальна світова практика. Якщо ви обрали кілька вакцин їх потрібно вводити в різні ділянки тіла.

У зв’язку з військовою агресією на цей час значно знизилось охоплення населення вакцинацією, що підвищує ймовірність виникнення та епідемічного поширення інфекційних захворювань. Цьому також сприяє масова міграція населення, скупчення людей у прихистках, підвищений ризик травмування, часом – недоступність якісної медичної допомоги та ослаблення імунітету на фоні постійного стресу.

Саме тому важливо своєчасно робити профілактичні щеплення і ревакцинації та захистити себе й своїх близьких від тяжких наслідків захворювань. Будьте здорові.

Юлія Калантаєвська, лікар-інфекціоніст КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня ПОР»

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page